Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Od počátku vzniku do konce éry pravěkých monster

 

O cyklu

Před 65 miliony let došlo v důsledku intenzivní vulkanické činnosti ke značnému zamoření ovzduší. Dinosauři vymřeli a v té době převládli na naší planetě savci.

Katastrofu přežila jen zvířata, která měla míň jak deset kilogramů. Během šestidílného cyklu BBC můžete vidět, jak savci překonávali obtížné počátky a jak postupně ovládli celý svět. Někteří z nich dorostli obrovské velikosti. Postupně se objevovala a opět mizela celá řada podivných výtvorů evoluce, ale mnohé z těchto zvláštních stvoření si nikdo neuměl představit. Tvorové, s nimiž se setkáte, jsou v každém ohledu stejně zajímaví jako dinosauři.

Nyní se poprvé podařilo tato pozoruhodná a neznámá zvířata znovu stvořit a začlenit do systému tehdejšího světa. Uvidíte neobvyklé prapředky dnešních savců a budete svědky vzniku prvního člověka.
Cyklus Putování s pravěkými zvířaty se dosud odvysílal v 60 zemích po celém světě a shlédlo jej přes 380 milionů diváků. V Americe na Discovery Channelu se dokonce stal třetím nejsledovanějším programem v historii. Získal také řadu ocenění, mimo jiné třikrát cenu Emmy.

Režie: Nigel Paterson. Produkce seriálu: Jasper James. Produkce: Jasper James, Nigel Paterson, Kate Bartlett. Vedoucí výroby: Tim Haines. Animace: Framestore. Hudba: Ben Bartlett.
Připravilo Centrum převzatých pořadů. Režie a úprava českého znění: Tomáš Jančařík. Dramaturg: Dušan Jurčík. Překlad: Ivan Kušiak. Odborný poradce: Oldřich Fejfar.