Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Od počátku vzniku do konce éry pravěkých monster

 

Anomalocaris

ANOMALOCARIS: žil v kambrium doba :530-520 mya: carnivouris zvířecí druh: anomalocarid členovec: 6 až 7 ft dlouho

Anomalocaris měl v ústech, které vypadalo jako ananas kroužky. Také měl dvě špice, jako přívěšky na přední které bylo prokázáno, že uchopit kořist a přinést ji na její ústa. V Anomalocaris také bylo prokázáno, že mají první složené oči. Anomalocaris také měl dvě dlouhá ocasní pro rovnováhu při plavání při vysokých rychlostech s několika fin podobné struktury na jeho stranách. Také měl segmentované tělo jako všechny členovce dnes.
Anomalocaris byl top predátor svou dobu. To byl také největší zvíře v kambrium období. Jsou loveny trilobitů. Důvodem je skutečnost, že všechna ostatní zvířata v kambrium období byly velmi malé a trilobitů bylo dobré velkých kořistí pro anomalocaris. Anomalocaris bylo sedm stop dlouhý. Anomalocaris byl velmi teritoriální pokud jde o potraviny.

Při vědců našel první zkameněliny z anomalocaris, že úplně špatně svůj tvar. V první části, které mají být nalezeny byly dlouhé přední přívěšky, objevené v roce 1892 a patří k misidentified primitivní druh krevet. Teprve mnohem později vědci zjistili, že je to 7 ft dlouhý monsterous bestie, že plaval přes kambrium oceánů.